Ar kada nors susimąstėte kaip svarbu yra sveikos pėdos?

Didžioji dalis tikriausiai atsakytų - ne. Tie, kuriems teko susidurti su pėdų sveikatos problemomis, traumomis, diskomfortu ar skausmu, dėl kurio teko apriboti savo judėjimą, į šį klausimą atsakytų kitaip. Deja, kol jaučiamės sveiki, net nesusimąstome, kaip svarbu yra stengtis tokiems ir išlikti. Mes, medikai, labai vertiname prevenciją, juk tai lengviau nei gydymas!


Pėdos išlaiko ir nešioja mūsų kūno svorį atliekant įvairias kasdienes veiklas.

Jos yra viso kūno pamatas, jausdami diskomfortą pėdą statome netaisyklinga, o tai gali nulemti ir kitų sąnarių, stuburo skausmus bei netaisyklingą laikyseną. Sutrikus pėdų sveikatai sunkiau judėti, apsitarnauti, užsiimti kasdienėmis veiklomis, kas gali nulemti netgi psichologinės sveikatos sutrikimus.

Mums, moterims, svarbu ir pėdų išvaizda, kuri taip pat priklauso nuo pėdų sveikatos ir priežiūros.

Sveika pėda - graži pėda! Įvairios deformacijos, buitiškai vadinami „kauliukai“, kai į išorę iškrypsta nykštys, plokščiapėdystė, plaktuko formos kojų pirštų deformacijos pakeičia pėdų išvaizdą pastebimai. Šias ir kitas pėdų problemas gali sukelti netinkamų batų avėjimas, čiurnos bei pėdos traumos, antsvoris, sąnarių atroziniai pakitimai (kitaip sąnarių dilimas), įgimtos sąnarių ligos, genetiniai veiksniai. Žinoma, dalį šių veiksnių sunku kontroliuoti, tačiau dalimi galime pasirūpinti pačios. 

Kaip galite sau padėti?

Skirkite kelias minutes kasdien mankštos pratimams, masažui, nešiokite tinkamo dydžio, patogius batus, o pastebėjus deformacijas ar pajutus skausmą nelaukite kol jis taps nepakeliamas bei kreipkitės į ortopedą traumatologą pagalbos!



Rūta Stirbytė